Anasayfa » Ağız Ve Diş Sağlığı » İmplant Diş Hakkında Bilmeniz Gerekenler Ve İmplant Fiyatları
İmplant Diş Hakkında Bilmeniz Gerekenler Ve İmplant Fiyatları
İmplant Diş Hakkında Bilmeniz Gerekenler Ve İmplant Fiyatları

İmplant Diş Hakkında Bilmeniz Gerekenler Ve İmplant Fiyatları

Normal şartlar altında insanların alt ve üst çene dişleri tam bir şekilde sıralı olarak dizilirler. Ancak gerek yanlış beslenme gerekse genetik durumlardan dolayı dişlerde eksilmeler meydana gelmeye başlıyor. Kişiler
özellikle de genç yaşlarda yaptıkları yanlışlar sonrasında dişlerinde ciddi eksilme sorunları ile karşı karşıya kalabiliyorlar. İlk zamanlar dişlerdeki eksilmeler kişileri çok fazla etkilemez. Çünkü yemeklerini yeme ya da konuşmalarında herhangi bir sorun meydana gelmediği müddetçe bu konuda herhangi bir diş doktoruna görünmez. Halbuki bu aşamada yapılacak tedavi işlemleri sonrasında dişlerde sorun meydana gelmeyecektir. Lakin bunlar yapılmadıysa ve dişlerde eksilmeler oluşmuşsa, implant diş tedavisi yapılabilmektedir.

dis_beyazlatma_1-250x250Geçmiş dönemlerde özellikle yurt dışındaki diş doktorları implant diş konusunda çok ciddi çalışmalar yapmaya başladılar. Bu çalışmalarda temel amaç mümkün olan en iyi kalıcı çözümlerden bir tanesini ortaya koymaktı. Bundan dolayı da çalışmalarına hız kesmeden devam ediyorlar. Ancak ülkemizde ne yazık ki birçok tedavi sonradan geliyor. Yani yurtdışındaki insanlar dişlerinde var olan eksiklikleri gidermek adına klasik tarzdaki protez işlemlerini yaptırmıyor. Bunun haricinde kendi çenesine özel bir yapay diş uygulaması yaptırmaya karar veriyorlar. Şimdilerde bu uygulama kişilerde var olan eksik dişlerin estetiğini ve fonksiyonunu yeniden kazandırmak için çene bölgesine yerleştirilecek ve en uygun malzemelerden yapay diş kökü hazırlanıyor. Bu yöntem, bilinen tarzdaki protez, köprü ve damak uygulamalarına göre çok daha kullanışlıdır.
Kişilerin implant diş konusunda dikkat etmeleri gereken en önemli şeylerden bir tanesi ise doğru diş doktoru ile iletişime geçmek. Bu yöntemin ülkemizde de yayılmaya başlaması sonrasında artık pek çok doktor yapay diş tedavisi için farklı yöntemleri hastalarına sunuyor. Lakin bu doktorların hepsi ne yazık ki istenilen sonuçları ortaya koymayı başaramıyor. Çünkü artık yapay dişler de pek çok farklı sistem üzerinden yapılıyor. Bu tarz işlemlerde önemli olan şey kullanılacak malzemenin insanların vücutları ile uyumlu olması. Genel anlamda yapay diş köklerinde titanyum kullanılmaktadır. Ancak insanların diş doktorlarına gittikten sonra dikkatli bir şekilde muayene olması önemli. Çünkü kimi zaman çene yapısı istenilenden çok daha ince olabiliyor. Böylesine durumlarda ise öncelikli olarak çenenin kemiğinin kalınlaşması adına tedavi yapılması gerekebilecek.
implant-309co3455a6zkq5zgvme4gGenel anlamda bu tarz konularda süre uzayabiliyor. Dolayısıyla insanların bu konuda doktorlar ile görüşmesi ve ne kadarlık bir zaman zarfı içerisinde işlemlerin yapılacağı konusunda gerekli olan bilgilendirmelerin yapılması gerekiyor. Aksi halde acele olarak yapay diş tedavisinin yapılması gerekiyorsa, bu durumda istenmeyecek sonuçlar ortaya çıkabilecektir. Protezlerde çene kemiğine yerleştirilirken lokal anestezi uygulanmaktadır. Ancak bu konuda çok ciddi endişeleri olan ve nelerin yapılacağını bilemeyen kişiler için genel anestezi yapılabilecektir. Genel anestezi uygulaması içinse öncelikli olarak diş doktoruyla görüşmeler yapmak gerekiyor. Bunun nedeni ise genel anestezi için operasyonun yapılacağı zaman öncesinde bazı şeylerin yapılması önemlidir.
Anestezi işlemi sonrasında cerrahi operasyon ile birlikte diş eti dikkatli bir şekilde açılır ve çene kemiği ortaya çıkartılmış olur. Sonrasında ise ilk olarak çene kemiğine küçük bir çapta delik açılır. Rehber deliği olarak da adlandırılan bu delik sonrasında yavaşça genişletilir. Böylece yapay diş kökünün kolayca yerleştirilebileceği formda bir delik açılır. Ardından bu boşluğa yapay diş kökü vidalanır. Bu kökün kemikleşmesi ve bölgenin iyileşmesi için yapay diş kökünün iyileşmesi adına bunun üstüne koruyucu kapak yerleştirilir. Açılan diş etinin kapatılması sonrasında da en uygun fiyatlara yapılmış olan yapay diş kökü tedavisinin de ilk aşaması yapılmış olur.

İmplant Fiyatları

Geçmiş dönemlerde insanlar dişlerinin sağlığı söz konusu olduğu zaman pek çok farklı şekilde bu konuyu ele alıyorlar. Bazıları dişlerine dikkat etmek için düzenli olarak diş hekimlerine giderler. Böylece dişlerde meydana gelebilecek olan sorunlar daha ilk başlarda kısa süreler içerisinde giderilebilmektedir. Örneğin bir kişinin dişlerinde çürükler meydana gelmeye başlamışsa, bu çürüklerin giderilmesi adına diş hekimi mutlaka bir tedavi önerecektir. Ancak diş hekimine gitmeyen kişilerin ağızlarındaki çürükler hızlı bir şekilde ilerlemeyen başlar. İlk başlarda insanların büyük bir kısmı çürükleri önemsemezler. Sonrasında ise zaman ilerlemeye başlar. Kişiler bu aşamada hiçbir şey hissetmeyecektir. Lakin çürüğün dişlerin sinirlere doğru ilerlemeye başlaması ile birlikte ağrı kendini iyice belli etmeye başlar.
Bu aşamada diş doktorları mümkün olduğu kadar dişi kurtarmaya yönelik çalışmalar yapmaya özen gösterir. Çürük çok aşırı derecede ilerlemediyse farklı çalışmalar ile dişin yapısının korunması amaçlanacaktır. Lakin çürük kurtarılamayacak dereceye ulaşmışsa, o zaman da dişlerin çekilmesi gerekecektir. Dişlerin çürüklerden ya da farklı nedenlerden dolayı eksilmesi sonrasında kişiler gerekse fonksiyon gerekse estetiksel anlamda kendilerini ciddi anlamda kötü hissetmeye başlarlar.
Özellikle genç yaşlarda ön dişlerde meydana gelen eksilmeler sonrasında kişiler farklı tedavi yöntemlerini incelemeye başlıyor. Bunların büyük bir kısmı ise geçici tedaviler arasında yer almakta. Böyle olunca da insanlar kalıcı tedavilere yönelmeyi tercih ediyor. İmplant fiyatlarını araştıran kişiler
ise özellikle de son dönemlerde bu konuda olmadığı kadar şanslı.
Eski dönemlerde yapay diş uygulamaları ülkemizde çok fazla ön plana çıkmıyordu. Bunun sonucunda da implant fiyatları tahminlerin ötesinde bir artışa sahipti. Yalnızca birkaç diş doktoru tarafından yapılan bu tarz uygulamaları yapıyor, onların da fiyatları ciddi anlamda yükseliyordu. Günümüze doğru gelinmeye başladıkça artık bu konudaki çalışmalar arttı.
Öyle ki yalnızca büyük başkentlerde değil ülkenin dört bir yanındaki diş hekimleri tarafından yapılabiliyor. Böyle olunca da insanlar artık dişlerinde düşme sorunu meydana gelmeye başladıkça diğer yöntemler yerine yapay diş uygulamalarını kullanıyor. Bu tarz uygulamaların ise pek çok farklı özelliği bulunmakta. İlki ise çok uzun süreli olması. Genel anlamda protez tarzı diş uygulamalarına bakılınca görülen şeylerin başında ise
kısa süreli olması gelmekte.
Kişiler bu uygulamaları yaptırdıktan sonra kısa bir sonrasında ise dişlerde ciddi sorunlar meydana gelmeye başlayacaktır. Sonrasında da dişlerinde sorunu olan kişiler tekrardan aynı tedavileri yaptırmak zorunda kalıyorlar. Hesaplama yapılmaya başlandığı zaman da görülebileceği üzere aslında bu tedaviler için verilecek olan ücretler implant fiyatlarından çok daha yüksek bir hale gelmiş olacaktır. Dolayısıyla bu tarz tedavileri sürekli olarak yaptırmak yerine bir kere yapay diş tedavisinin yaptırılması sonrasında kişiler çok uzun süreler boyunca tek bir tedavi ile istemiş oldukları tarzda dişlere kavuşabiliyorlar.
Doğru diş hekiminin bulunmasının sonrasında en uygun fiyatlara yapay diş uygulamasının yapılması için ilk aşamada çene bölgesi incelenir. Bu inceleme temel amaç ise çenenin yapay diş uygulamasında istenilen kalınlıkta olup olmamasıdır. Eğer ki yeterli oranda kalınlığa sahip değilse ek bir tedavi ile kalınlık da sağlanmış olur. Bunun sonrasında da artık çenede dişin olmadığı bölgeye doğru bir şekilde yapay diş kökü de yerleştirilir. Ardından da bir süre boyunca bu yapay kökün çene ile doğru şekilde kaynaşması beklenecektir. Bu işlem doğru olarak yapıldığı takdirde daha sonrasında da bu diş kökünün üstüne istenilen tarzda bir diş yapılacak, kişiler de bu dişi rahatlıkla kullanmaya başlayacaktır.

TDB’nin önerdiği implant fiyatları ne kadar?

Yapılan işlem KDV dahil (%8)
Supperiostal İmplant (İmplant Ücreti Hariç) 876,00
Kemik İçi İmplant (Tek Silindirik İmplant Ücreti Hariç) 583,00
Kemik İçi İmplant (Blade Tek İmplant Ücreti Hariç) 606,00
Tek Köklü Dişte Reimplantasyon 384,00
Çok köklü dişte reimplantasyon 400,00
İmplant Destekli Hareketli Protezler (Hassas Tutucu Ücreti Hariç – Tek Çene) 1.319,00

İmplant Yaptıranlar

implant-dis-yaptiranlarDiş ağrıları pek çok zaman insanların hiç ummadığı zamanlarda ortaya çıkmaktadır. Öyle ki uzun süreler boyunca aşırı şekerli yiyecekler tüketen lakin herhangi bir sorun yaşamayan insanlar hiç ummadıkları bir anda oldukça şiddetli diş ağrıları ile karşı karşıya kalabiliyorlar. Bu tarz durumlarda ise insanların yapmak istedikleri tek şey dişlerini çektirmek oluyor.
Halbuki daha öncesinde eğer ki dişlerine gerekli olan özeni göstermiş olsalardı dişler bu aşamaya gelmeyecek ve uzun süreler boyunca da sorunsuzca kullanılacaktır. Ancak dişlere gerekli olan özenin gösterilmemesi sonrasında başta çürük olmak üzere birçok farklı sorun meydana gelebiliyor. Halbuki dişlere doğru bir şekilde bakılması sonrasında hem sorunlar ortaya çıkmayacak hem de çıktığı zaman da kısa bir süre içerisinde sorun giderilecek böylece dişlerde oluşabilecek her türlü durum da ortadan kaldırılmış olacaktır.
Dişlerini kaybetmek istemeyen ancak farklı nedenlerden dolayı herhangi bir zaman dilimi içerisinde üst ya da alt çenedeki dişlerde dökülme ya da çekilme meydana gelebiliyor. Bunun sonrasında özellikle de düşen dişler ağzın ön kısmında ise oldukça kötü görüntüler meydana gelebiliyor.
Kişiler bir taraftan dişleri ile alakalı farklı fonksiyon kayıplarını gidermeye çalışırken diğer bir taraftan da estetik açıdan ciddi sorunlar ile karşı karşıya kalabiliyorlar. Eski zamanlara bakıldığında insanlar bu konuda neler yapması gerektiğini bilemezdi. Şimdilerde özellikle implant yaptıranların söylemiş olduğu olumlu durumların ardından da insanlar herhangi bir sorunla karşılaşma ihtimali olmadan dilediği zaman bu tedaviyi yaptırabilirler.
Söz konusu yapay diş uygulamaları olduğu zaman doğal olarak pek çok kişinin aklına ciddi soru işaretleri gelebilmekte. Çünkü bu tarz diş tedavileri insanların büyük bir kısmı korkuyor. Böyle olunca da gerekli tedavileri yaptırmak yerine yapay protez seçenekleri arasından seçimlerini kolaylıkla yapabilmekte. Ancak bu seçeneklerin sonrasında ne yazık ki ortaya istenmeyen durumlar meydana gelebiliyor.
Böylesi dişlerde kısa sürelerde sorunların ortaya çıkma ihtimali oldukça yüksek. Bundan dolayı da insanlar en köklü seçenekleri incelemek için implant yaptıranların bu konudaki fikirlerini incelemek önemlidir.
Bunun nedeni ise şimdilerde yapay diş uygulamalarının ülkemizde hiç olmadığı kadar önemli bir hale gelmesi. Yani geçmişte sadece yurtdışında dişlerindeki sorunları gidermek adına yapay diş uygulamalarını tercih ediyordu. Burada yeni yeni yapay diş uygulamasını yaptırmak isteyen kişiler ise artık implant yaptıranların başarılı sonuçları sayesinde diledikleri başarılı sonuçları elde edebiliyorlar.
Yapay diş uygulamasının nasıl yapıldığı, hangi aşamalardan geçilmesi gerektiği, doğru doktorların seçiminin yapılırken nelere dikkat edilmesi gibi en önemli konular ile alakalı başarılı geri dönüşler alınacaktır. Bu tedaviyi yaptırmak isteyen kişiler çoğu zaman ağrı konusunda farklı sorunlar ile karşı karşıya kalmaktan korkuyorlar. Halbuki son dönemlerde yaşanan başarılı gelişmeler sonrasında insanlar yapay diş uygulamalarına büyük bir hevesle başlıyorlar.
En yeni uygulamaların kullanıldığı yapay diş uygulamaları tedavilerinde kişiler yalnızca operasyonun yapıldığı günde hafifçe bir ağrı ile karşı karşıya kalacaktır. Bunun için de sadece küçük oranlı bir ağrı kesici kullanılacak ve böylece ağrı da giderilecektir. Ancak daha sonrasında herhangi bir ağrı durumu ortaya çıkmaz.
En uygun fiyatlara yapılacak yapay diş kökünün çeneye uyum sağlaması içinde birkaç ayın geçmesi gerekmektedir. Bunun sonrasında ise artık bu kökün üzerine gerekli olan dişler yapılmaya başlanır. Böylece artık insanlar kısa sürede istemiş oldukları gibi güzel bir diş görünümüne erişiyor, bu dişlerini diledikleri gibi kullanmaya başlıyor. Bu dişleri kullanırken de akıllarında herhangi bir soru işareti de kalmıyor.

SGK İmplant

Ağız sorunları hangi yaşta olursa olsun hiç fark etmez insanları en fazla etkileyen durumlar arasında yer almakta. Çünkü bu alanda herhangi bir sorunun meydana gelmesi demek yalnızca fiziken değil aynı zamanda ruhen de kişilerin zor durumlarda kalması anlamına gelmektedir. Böylesi durumların önüne geçmek adına ise artık sorunlar henüz daha yeni ortaya çıkmışken bunları gidermek adına araştırmalarda bulunmaya başlıyorlar. Yemek yenmesine, konuşulmasına ve ağız yapısının olması gereken görüntüye ulaşmasına yardımcı olan dişler çene kemiği üzerinde belirli bir sıra üzerinde alt ve üst çenede dizilmektedir.
Bu yapılar normal durumlarda insanların başta yemek ve konuşma ihtiyaçları olmak üzere pek çok farklı işlemi çok rahat bir şekilde yapabilmektedir. Normal durumlarda insanların büyük bir kısmı ne yazık ki dişlerinde kırılmalar ya da çürükler olduğu zamanlarda bile doktora gitmek
istemiyorlar.
Bunun nedeni ise iki durumda da zor olsa dahi insanların pek çok işi yapmaya devam etmesi. Doğal olarak en son raddeye kadar beklemeyi sürdüren insanlar, dişleri artık çok ciddi oranda onların canlarını yakmaya başladıklarında ise doktora gitmeye karar veriyorlar.
Lakin bu süreçte artık her şey için çok geçtir ve ana dişlerin büyük bir kısmı meydana gelmiş olan zarardan ötürü kullanılamaz hale gelir. Bu durumda meydana gelen çekilmeleri ve yerlerine farklı tedavilerin yapılması konusunda ise birçok farklı soru işareti akla gelmeye başlıyor. Bunlardan bir tanesi olan takma dişlerin yerine ise insanların büyük bir kısmının araştırmaların büyük bir kısmı SGK implant konusunu araştırmaya karar veriyor.
Çok uzun süredir Sağlık Bakanlığı herhangi bir işte çalışan kişiler ve bunların birinci dereceden olan yakınları adına işyerlerinin belirli oranlarda ödemiş olduğu primler neticesinde sağlık güvencesi vermeye devam etmektedir.
Bunu bilen çalışanlar da herhangi bir sağlık sorunu ile karşı karşıya kaldıkları zaman devlet hastanelerine giderek burada tedavi olurlar. Bu hastaneler kapsamında genel başlıklar altında yapılan tedavilerden ya hiç ücret alınmaz ya da çok düşük bir oranda ücret talep edilir.
Fakat bazı tedaviler bilindiği üzere özel sigorta kapsamında yer almaktadır. Dolayısıyla bunların sigorta üzerinden karşılanması gibi bir durum söz konusu değildir. Şimdilerde bu konudaki isteklerin çok ciddi oranda artmaya başlamasından ötürü de bazı hizmetlerin sigorta kapsamına alınması ile birlikte insanlar çok daha uygun fiyatlara gerekli olan tedavileri gerçekleştirebiliyor.
Ancak SGK implant uygulamasına karar verilmesi için öncelikli olarak diş hekimliği fakültesi bünyesinde cerrahi, protez ve periodontoloji anabilim dalları içinde en az 1’er tane öğretim üyesinin yer aldığı sağlık kurulundan raporun alınması gerekmektedir.
Fiyatlar ise birçok farklı etkene bağlı olarak değişim gösteriyor. Normalde tahmin edilenden de yüksek fiyatlara yapılabilen bu durum ile alakalı iyi sonuçları elde etmek adına ise mümkün olduğu kadar iyi bir şekilde araştırmalarda bulunmak gerekmektedir.
Uzman doktorlar ile yapılacak olan görüşmelerin sonrasında onlar için en uygun olduğu düşünülen yapay kök uygulamaları içerisinden seçim rahatlıkla yapılmış olacaktır. Doktorlar, onlara en uygun olan birbirinden farklı yapay kök tedavilerinden bir tanesini seçerek tedaviye başlayacaktır.
Tedavide her şeyin olması gerektiği gibi gitmesi ile birlikte yapay diş çene kemiğine çok daha iyi bir şekilde oturacaktır. İyileşme sürecinin sona ermesinin ardından ise eğer istenirse bu yapay dişin üzerine birbirinden farklı çalışmalar yapılacaktır. Bu çalışmalar sayesinde de artık yapay kök uygulamasını gerçekleştirmek isteyen herkes uygun fiyatlara isteklerini gerçekleştirmiş olacaklar.

İmplant Diş Yorumları 

Günümüzde bireylerin tercih ettiği ve estetiksel açıdan doğal görünüme en yakın uygulamanın yapıldığı bu tedavi de eksik olan ve zamanla işlevini kaybetmesi sonucu onarılarak yeniden fonksiyonlarını kazanmasını sağlamak ve estetik açıdan bir görsellik sunmaktır.
Bu işlemlerin sırası ile yapılması için çene kemiğine yerleştirilen gerçek olmayan kökler kullanılan malzemelere göre değişkenlik gösterilir. Genellikle titanyumdan yapılan vidalar yerleştirilerek bir süre hastanın ağız içinde kalır. Yaklaşık olarak 2 ila 3 ay sonrasından üzerine protez yerleştirilerek görsellik aşaması da son bulur. Tedavi süreci çok uzun bir süreç olmazken doktorunuzla sürekli irtibat
halinde olmanız ve kontrllerinizi aksatmamanız gerekmektedir. Başarılı bir sonuca ulaşmak için elinizden geleni yapacak köke zarar vermeden bakımınızı uygulayacaksınız. Aynı zamanda hekiminizin vermiş olduğu tavsiyeleri uygulayacak ve sonucundaki farkları gözle görülür bir şekilde açıkca gözlemleyeceksiniz.
İmplant Diş Yorumları
arasında işlem sırasında acı hissedilip hissedilmeyeceği merak konusu olurken uygulama sırasında yapılan anestezi ile acı ve ağrı hissetmeden operasyon tamamlanacaktır. Uyuşturucunun etkisi geçtiğinde akşam üzerine doğru hafif bir ağrı hissedeceksiniz.
Bu ağrıyı da dokturunuzun vermiş olduğu ilaçları kullanarak dindireceksiniz. Bu tedavi sürecinde bir risk bulunmazken kullanacak olan malzemeler hijyenik ve steril ortamlarda hazırlanarak uygulanmaktadır. Hastaya uygulanırken de cerrahi bir işlem olarak görülen bu uygulama da yapılan işlem sonucu çiğneme yetinizin gelişmiş olduğunu göreceksiniz. Yapılan bölge sayesinde hareket özgürlüğünüz yerine gelirken gerek psikolojik olarak gerekse görsellik olarak bir rahatlama hissine kavuşacaksınız.
İmplant Diş Yorumları arasında fiyatlarının yüksek olmasından şikayetçi olunurken yapılacak olan işlem sonucunda avantajların fazla sayıda olması bireyleri rahatlatmaktadır. Daha bir görünüme sahip olmak için hiçbir riski bulunmayan ve en doğala yakın olan tedavi yöntemini seçerek özgüveninizi
kazanacak ve sosyal hayatınızda geri çekilmek zorunda kalmayacaksınız. Ayrıca herşeyi yiyebilme hakkına sahip olurken dengeli ve sağlıklı bir şekilde beslenme alışkanlığınızı oluşturacak, bakımını üstlendiğiniz takdirde 30 yıla yakın uzun bir süre kullanım sağlayacaksınız.
Böylece yapılan işlemin ömrünü belirlemek sizin elinizde olurken hastanın sağlığı ve bölgenin en iyi şekilde bakımının yapılması oldukça önemli etkenler arasında yer alır.
Uygulama yapıldıktan sonra bir süre sigara ve alkol tüketimi yapılmamalıdır.
İmplant Diş Yorumları arasında en çok sorulan sorular arasında yer alırken alkol ve sigara tüketimi bir süre yapılmaması gereklidir. Doğru olan cevap bu şekilde olurken yapılan işlemin başarısını etkileyecek ve enfeksiyon kapmasına fırsat vermeden kontrollerinizi yaptıracaksınız. Hastaya uygun bir  seçim yapıldığı sürece aşamalarda problemle karşı karşıya kalınmayacaktır.
Hastaya özenle yerleştilen vida hekim tarafından kontrollü bir şekilde hijyenik ortamlarda yapılır. Bu uygulama sağlam, güvenilir ve kalıcı bir uygulama olurken hastanın gerçek alanın yerini alarak fonksiyonlarını da diğer alanlar gibi yerine getirmektedir.  
İmplant Diş Yorumları arasında sıkça karşılaşacağınız doğal görünüme en yakın şekilde yapılan bu uygulamada
yapılacak olan rengin seçimi hasta ve doktor arasında belirlenir. Eksik olan
kısım tamamlanarak sağlıklı olan diğer kısımlara dokunulmayacaktır.  Bu yüzden kökler zarar görmeden işlem süreci tamamlanacaktır. Bu uygulama da birçok çeşit yer alırken en doğru olan seçimi doktorunuz ile birlikte ağız içine uygun olacak bir şekilde yapmak olacaktır.
Aksi takdirde uyum gösteremez ve apse yaparak ağrı süreci devreye girer. Bu gibi durumlara rastlamamak için hekim seçiminizi en iyi şekilde yapmanız ve kullandığı malzemelerin kalitesinden emin olmanız gerekir. İçiniz rahat bir halde süreci tamamlayacak ve bakımınızı yaptırarak kontrollerinizi ihmal etmeyeceksiniz.

Yazar Hakkında 2 DEM

2DEM.COM olarak öncelikle sizlere sağlıksal ve farklı konular da elimizden geldiğince en iyi bilgiyi sizlere sunmaktır. Bunun akabin de sizlerden gelen farklı soruların cevaplarına sitemizde yer vermeye çalışıyoruz. Sizler de sitemiz de katkı sağlamak için yazar olabilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*